Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Джудистът Емил Вълчев остана на крачка от подиума – пети

Джудистът Емил Вълчев остана на крачка от медалите на продължаващия в Марибор, Словения олимпийски младежки европейски фестивал.

В кат. 81 кг българинът победи първо хърватина Иван Бърнада, после и Миха Велтер от Люксембург, но след това загуби от грузинеца Георги Бенделяни, а в директния двубой за бронза отстъпи чрез „златна точка“ пред сърбина Душан Граховац. В кат. 63 кг Емили Апостолова загуби още в първия си двубой от естонката Хенриета Липус. Преди това Георги Дамянов започна с победа в кат. 60 кг срещу естонеца Михаил Сур, но после отстъпи пред унгареца Себастиян Колар и загуби репешажа от белгиеца Амсар Джамалдинов. В кат. 48 кг София Рангелова загуби от швейцарката Селина Мария Фернандес и също завърши извън първите осем в крайното класиране.

С 12.24 метра в тройния скок Петя Бозукова се нареди сред 12-те финалистки, които днес от 18.25 ч. българско време ще си разпределят медалите. Място на финал си осигури и Ирен Саръбоюкова, със 170 см в скока на височина тя е сред 12-те, които ще спорят за златото утре, събота от 11.00 ч. наше време. Йордан Киров преодоля 4.35 метра за
14-ото място в крайното класиране на овчарския скок, шампион с 5.10 метра е испанецът Фабио Марко.

В квалификациите на троен скок нашият представител Зинга Рафаел Барбоса Фирмино регистрира 14.44 м и също намери място сред финалистите.

В отборната надпревара на спортната гимнастика Елена Николова, Никол Соколова и Виктория Венциславова са 20-и с 88.900 т., титлата бе за Италия със 104.850 т.. В многобоя златото е за германката Хелен Кервич с 53.900 т., а нашите записаха следните класирания: 47. Никол Соколова 43.700 т., 48. Елена Николова 43.650, 55. Виктория Венциславова 42.900 т. Смесеният ни отбор в състав Йоан Иванов и Никол Соколова се нареди извън първите 10 в микс надпреварата, шампиони са представителите на